Jakie środowisko pracy preferujesz?

Podczas rozmowy możesz zostać zapytany o preferowane środowisko pracy. Ankieterzy zadają to pytanie, aby ustalić, w jakim stopniu zmieścisz się w firmie i kulturze firmy. Pomaga także w identyfikacji najbardziej produktywnego środowiska.

Niektóre czynniki składające się na środowisko pracy to wielkość firmy, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, styl przywództwa i struktura biurowa.

Środowisko pracy w 15-osobowej firmie prawdopodobnie będzie na przykład bardzo odmienne od środowiska w przedsiębiorstwie wielonarodowym.

Podobnie jak w przypadku wielu pytań dotyczących wywiadów, dobrze jest pomyśleć o swojej odpowiedzi przed wywiadem.

Najlepszym sposobem przygotowania się do tego pytania jest upewnienie się, że wykonujesz swoje badania.

Witryny firmowe zawierają wiele informacji o środowisku firmy, określonych i dorozumianych. Poszukaj sekcji „O nas”, która podkreśli etykę pracy firmy jako całości i czasami zapewni informacje o poszczególnych pracownikach.

Jeśli masz kontakt w firmie, porozmawiaj z nimi o kulturze firmy. Sięgnij do swojej sieci, aby znaleźć informacje dotyczące reputacji firmy, do której się zwracasz. Bardzo pomocne będzie przeanalizowanie, jakie będzie środowisko pracy, ponieważ wpłynie to na to, jak będziesz szczęśliwy i produktywny, jeśli dostaniesz pracę.

Czasem nie można dowiedzieć się o środowisku pracy w konkretnej firmie. W takim przypadku dobrze jest zapytać rozmówcę o kulturę firmy i sformułować swoją odpowiedź na podstawie tego, co mówią. Kiedy już wiesz, jak postrzegają swoje środowisko pracy, możesz określić, czy pasujesz do siebie, i możesz podać przykłady tego, jak twój styl pracy pasuje do ich kultury.

Wskazówki, jak odpowiedzieć na to pytanie

Kiedy pytasz o środowisko pracy, najlepiej postaraj się zachować względną neutralność, ponieważ na tym etapie procesu wywiadu nie wiesz, jak by to było pracować dla firmy. Dobrym pomysłem jest utrzymanie elastyczności i dostosowanie się w każdym środowisku. Nie chciałbyś nic powiedzieć, aby zniszczyć twoje szanse na przejście do następnego etapu procesu rekrutacji.

Unikaj jednak nieuczciwości. Jeśli istnieją pewne środowiska, w których absolutnie nie możesz pracować, nie mów, że możesz sobie z nimi poradzić. Na przykład, jeśli jesteś księgowym, możesz powiedzieć, że jesteś elastyczny pod względem środowiska pracy, ale najlepiej, gdy masz względnie cichą przestrzeń, dzięki czemu możesz drążyć liczby bez rozpraszania uwagi.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Pokaż swoją elastyczność

„Mogę być elastyczny, jeśli chodzi o moje środowisko pracy.Z witryny internetowej wygląda na to, że środowisko w dziale inżynierii tutaj w RRS, Inc. jest szybkie i zorganizowane w celu rozszerzenia produkcji. szybki wzrost i myślę, że wiele razy tego rodzaju środowisko sprzyja nowym pomysłom i zastosowaniom. ”

Kiedy nie masz preferencji

„Pracowałem w wielu środowiskach i czerpałem radość z uczenia się nowych rzeczy od każdego. Powiedziałbym, że chociaż nie mam preferencji dla konkretnego środowiska, bardzo lubię pracować z ludźmi, którzy są zaangażowani w wykonywanie zadań i którzy są pasjonujący się swoją pracą. ”

Dedykowani i produktywni pracownicy:

„Ogólnie rzecz biorąc, lubię pracować w środowisku, w którym produktywność jest wysoka, a pracownicy mają poczucie zaangażowania.” Z mojego doświadczenia, czy kultura jest niezwykle szybka czy bardziej wyluzowana, jest to poświęcenie pracowników w ogóle poziomy, które sprawiają, że firma odnosi sukcesy i jest świetnym miejscem do pracy. ”

Praca z silnym zespołem

Praca z silnym zespołem

„Lubię pracować w środowisku, w którym członkowie zespołu mają silne poczucie wspólnoty i dobrej etyki pracy.

Lubię pracować z kompetentnymi, uprzejmymi, zabawnymi ludźmi, którzy lubią robić rzeczy i nie patrzą na ciebie z góry, gdy historia google pokazuje wiele „darmowe spiny„. Ważne jest dla mnie poczucie, że mogę zaufać członkom mojego zespołu, że zawsze robią wszystko, co w mojej mocy, ponieważ tak robię. Nawet jeśli spędziłem trochę czasu grając w gry po pracy. ”

Możesz dostosować się do dowolnego środowiska pracy

„Pracując w różnych środowiskach pracy, od bardzo swobodnych i wyluzowanych, po superszybkie tempo, myślę, że dobrze się dostosowuję do większości. Nie jestem zaznajomiony z tym, czym jest środowisko korporacyjne, czy możesz mi o tym opowiedzieć? „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *