Najlepsza rada dla kariery, którą chciałbym wiedzieć wcześniej

Kariera to maraton, a nie sprint

biuroChłód. Kiedy jesteśmy młodsi, jesteśmy niecierpliwi. Wraz z wiekiem zdajesz sobie sprawę, że nie ma prawdziwego pośpiechu. Życie i kariery, które realizujemy, aby je wypełnić i opłacić rachunki, wymagają długoterminowego podejścia. Jeśli pobiegniesz, zużyjesz się lub zaczniesz odmawiać pracy, którą wcześniej lubiłeś. Daj sobie czas na oddychanie i wzrost. Sprawy nadejdą, jeśli będziesz ciężko pracować i będziesz mieć czas na poprawę.

Zawsze pędzący zostawia cię pustym i zmęczonym. Dobrze jest dać sobie pozwolenie na trochę wolnego czasu. Zobaczysz, że widziałeś w podróży rzeczy, o których nie wiedziałeś, że tam są. Równie ważna jak kariera jest również wiedza, że ​​trochę potrwa, dopóki otrzymasz przyzwoitej pensji. Darmowa kasa bez depozytu egzystuje tylko w kasynach internetowych. Na pracy to potrwa trochę więcej czasu.

Zarządzanie chodzi o ludzi, nie rzeczy

Łatwo wpaść w pułapkę, wierząc, że wszyscy ludzie są równi, zachowują się tak samo i mają ogólną zdolność do wykonania. Ludzie po prostu nie są tak stworzeni. Guru biznesu, Jack Welch, mówi, że siła robocza składa się z 20% ludzi, którzy mają wysokie osiągnięcia, 10%, których powinieneś się pozbyć, i 70%, którzy robią dobrze. Problemem jest 70 procent. Większość menedżerów chce wszystkich w 20 procentach. Musimy uważać, aby nie uwierzyć, że 70 procent jest słabszych. Czasami musimy świętować kompetencje mas, a nie supermoce elity. Jako menadżerowie nie tylko zarządzamy ludźmi, ale także pomagamy im i wykorzystujemy wszystko, co przynoszą do stołu.

Pracuj w biurze, w którym masz przyjaciół

Spędzisz dużo czasu w pracy. Powinieneś pracować z ludźmi, których lubisz. Zdaję sobie sprawę, że praca jest o wiele lepsza, jeśli jesteście wśród przyjaciół. Najszczęśliwszymi ludźmi są ci, którzy robią rzeczy, które pasjonują się ludźmi, których naprawdę lubią.

Nigdy nie rezygnuj z osobistej etyki ze względu na pracę

pracującyNajważniejsze dla szczęścia w miejscu pracy jest dostosowanie wartości. Jeśli pracujesz w miejscu, które narusza twoją osobistą etykę i wartości, uciekaj stamtąd tak szybko, jak to tylko możliwe. Dobrzy ludzie będą zdenerwowani przez rzeczy, które nie są w porządku. Jeśli nie czuje się dobrze, prawdopodobnie tak nie jest. Złe rzeczy pojawiają się tylko wtedy, gdy dobrzy ludzie nie zajmują stanowiska.

Rozpoznaj, że porażka się uczy

Porażka nie jest porażką. Naukowcy dostrzegają, że porażka to tylko część procesu eliminacji nieudanych opcji.

Thomas Edison sformułował to najlepiej: „Nie zawiodłem. Właśnie znalazłem 10.000 sposobów, które nie działają.”

Jeśli boimy się porażki, staramy się przyjąć minimalistyczne podejście do naszej pracy. Podejmij pewne ryzyko. Czasami niepowodzenie spektakularne jest najlepszym dowodem na to, że żyjemy, jesteśmy ludźmi i poważnie myślimy o dążeniu do tego, co niezwykłe. Nie ma żadnej wartości w byciu zwyczajnym, gdy masz zdolność bycia godnym uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *